Loading...
Speciální UV fólie2018-02-25T11:17:19+00:00

Speciální UV okenní fólie na okna a skla

Pokud si lámete hlavu nad tím, jak ochránit vaše zboží, umělecká díla, obrazy či exponáty před vyblednutím, slunečním zářením, máme pro vás řešení – speciální UV folie. Tato speciální fólie je doporučována na výlohy, vitríny, výkladní skříně apod. Nezkreslený pohled do interiéru a zachování průzračnosti – tuto podmínku speciální UV fólie splňuje, navíc odráží maximum možného UV škodlivého záření a chrání tak předměty a zboží před vyblednutím. 100% ochranu zboží a předmětů bohužel nelze zaručit s žádnou fólií, vyblednutí ovlivňují i další faktory jako je vlhkost a teplota nebo např. struktura či materiál. Prodlouží se však životnost a udrží se kvalita vystavovaného zboží a předmětů.

UV fólie jsou označovány také jako MUZEUM FILM, díky nezkreslenému průhledu, který poskytují, jsou velmi často využívány v muzeích a galeriích jako jeden z prostředků ochrany. Zabrání i prostupu slunečního světla, tepla, vlhkosti a  UV záření – což je pro vzácná díla nutnost. I speciální UV fólie zabrání roztříštění skla při rozbití a chrání osoby před pořezáním. Po silném úderu sice skleněná tabule praskne, ale popraskané sklo i nadále zůstává v rámu okna díky okenní folii. Nehrozí vysypání střepů a pořezání osob.

Specifikace

Tyto fólie byly posouzeny ve Státním zdravotnickém ústavu a byl na ně vystaven odborný posudek zdravotní nezávadnosti:

  • posouzení na základě výsledků stanovení emisí těkavých organických látek
  • posouzení vlivu polyesterových fólií na senzorické vlastnosti potravin

Instalace a údržba

Tento typ fólie se instaluje na vnitřní stranu skla. Sklo musí mít hladký povrch a tloušťku alespoň 3mm. Je možné ji aplikovat celoročně, bez ohledu na počasí. Demontáž samotného skla není nutná. Instalaci nelze provést na nerovná a „umělá“ skla, jako jsou např. polykarbonáty, plexiskla aj. Údržba a čištění probíhá jako u klasických oken. Voda, saponáty, jemné hadříky, papírové utěrky, stěrky… Nutno se vyvarovat ředidlům, rozpouštědlům, agresivním chemickým čistícím přípravkům zvláště s obsahem čpavku a abrazivu, ostrým a tvrdým předmětům.

 

S výběrem vhodné fólie Vám rádi a ochotně poradíme, včetně vypracování předběžné kalkulace.

Okenní UV fólie na okna a skla

Označení fólieTyp fólieZabarvení fóliePotlač. sluneční energie(%)Přenos světla(%)Odraz světla(%)Stínící koeficientÚtlum UV (min %)Absorbce(%)
UV CL SR HPRUV okenníčirá148490.9999.57
NR 70 GR SR HPRUV okennísvětlá ššedá207380.919916

Neváhejte nás kontaktovat, ochotně Vám odpovíme na každý dotaz

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva